Makijaż permanentny to świetny sposób, aby wyglądać dobrze i nie musieć codziennie "poprawiać" swojej urody. A co jeśli zabieg nie spełni naszych oczekiwań? Albo znudzi nam się? Rozwiązaniem może być laserowe usuwanie makijażu permanentnego. Jak wygląda ten zabieg? I co powinnaś wiedzieć, zanim się na niego wybierzesz?

Usuwanie makijażu permanentnego za pomocą lasera: Kiedy warto się zdecydować?

Makijaż permanentny staje się coraz bardziej popularny wśród aktywnych kobiet. Za pomocą tej metody można podkreślić naturalny kolor ust, poprawić ich kontur, a także stworzyć idealne brwi. Dzięki niej możemy również narysować idealną kreskę na oczach bez konieczności codziennego używania kosmetyków. Makijaż permanentny jest jak tatuaż. Jest idealny dla osób zapracowanych, które nie mają czasu na codzienne wykonywanie makijażu, a chcą wyglądać nieskazitelnie i świeżo. Jest to również świetne rozwiązanie dla kobiet, które ćwiczą, uprawiają sport lub często chodzą na basen.

Jeśli jednak makijaż nie jest wykonany prawidłowo lub nie spełnia naszych oczekiwań, może to być problem. Wadą makijażu może być nienaturalny lub przesadzony wygląd brwi lub ust, zły dobór pigmentu (np. zbyt ciemny odcień, lub złe wykonanie. Nie oznacza to jednak, że musisz nosić makijaż permanentny, który sprawia, że czujesz się źle. Nieudany makijaż permanentny brwi i nieudany makijaż permanentny ust nie powinien wiązać się z ograniczeniami w codziennych czynnościach (np. jeśli nie chcesz, aby Twoja twarz była zniszczona przez zły makijaż). laserowe usuwanie makija żu permanentnego jest łatwym rozwiązaniem.

Na czym polega zabieg?

Laserowy demakijaż permanentny polega na usunięciu pigmentu za pomocą wiązki lasera, która przenika przez skórę. Światło lasera uszkadza barwnik, powodując jego rozbicie na mniejsze kawałki. Są one następnie usuwane z organizmu przez specjalne komórki żerne lub makrofagi. Są one odpowiedzialne za oczyszczanie organizmu z substancji toksycznych i innych produktów przemiany materii. Proces usuwania resztek barwnika z organizmu wymaga czasu. Może trwać nawet do 8 tygodni. Przez ten okres niechciany makijaż będzie stopniowo blaknął.

Laserowe usunięcie makijażu permanentnego ust lub brwi jest zazwyczaj możliwe przy kilku zabiegach. Rodzaj i intensywność makijażu określi ich liczbę.

Czy laserowe usuwanie makijażu permanentnego jest możliwe dla każdego? Przeciwwskazania

Z zabiegu usuwania makijażu permanentnego i zabiegów laserowych może skorzystać każda dorosła osoba, która jest zdrowa. Należy unikać następujących przeciwwskazań:

  • Ciąża lub karmienie piersią
  • Zapalne choroby skóry (np. trądzik, opryszczka)
  • Inne choroby dermatologiczne (np. łuszczyca, bielactwo),
  • aktywny nowotwór
  • Stosowanie ziół i leków zwiększających wrażliwość na światło
  • Świeża opalenizna lub korzystanie z łóżka opalającego w ciągu ostatnich 30 dni
  • epilepsja,
  • cukrzyca,

Lekarz poinformuje Cię o wszelkich innych schorzeniach przed zakwalifikowaniem do zabiegu.

Ile kosztuje trwałe laserowe usuwanie makijażu?

Ceny, podobnie jak liczba wymaganych zabiegów, będą się różnić w zależności od indywidualnych okoliczności i stopnia skomplikowania procedury. Za pojedynczy zabieg zapłacisz około 300 zł.

Masz pytania? Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania! Skontaktuj się z nami!