Wiele osób ma problem z rumieniem, intensywnym zaczerwienieniem skóry i wyraźnie widocznymi naczyniami krwionośnymi. Jak można pozbyć się nieestetycznego, niechcianego rumienia? Odpowiedzią może być laserowe leczenie rumienia. Dla kogo przeznaczony jest ten zabieg? Jakie są przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu? Jaki wpływ ma laser na naczynia? Czy zabieg jest bolesny? Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania!

Rumień jest jednym z częstych objawów dermatologicznych. Charakteryzuje się miejscowym zaczerwienieniem, które może być spowodowane wieloma czynnikami (np. podrażnieniem, stanem zapalnym itp.). Możliwe jest wystąpienie rumienia na skórze, zwłaszcza na twarzy, bez wyraźnej przyczyny. Bardziej narażone na tę przypadłość są osoby z cerą naczyniową, która jest skłonna do zaczerwienień.

Stres, temperatura (zimna/gorąca), wysiłek fizyczny i niektóre pokarmy (zwłaszcza ostre przyprawy) mogą przyczynić się do pojawienia się zaczerwienionych plam na twarzy. Pęknięte naczynka, czyli "siatki" czerwonych naczyń krwionośnych pod skórą, są częstym objawem rumienia. Skóra naczyniowa jest delikatna i wymaga specjalnej pielęgnacji (łagodnej, najlepiej dermokosmetykami).

Rumieńce i popękane naczynka nie są groźne, ale mogą powodować dyskomfort, a nawet kompleksy. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy zajmują dużą powierzchnię twarzy lub ich kolor jest intensywny. Laserowe leczenie rumienia to świetny sposób na wyeliminowanie problemu. Jakie są fakty dotyczące tego zabiegu?

1 Dla kogo przeznaczone jest laserowe leczenie rumienia?

Laserowe leczenie naczyniowe może być stosowane u osób dorosłych z problemami dermatologicznymi, takimi jak rumień i popękane naczynka, pajączki, trądzik różowaty lub nadmierne i intensywne zaczerwienienie. Podczas pierwszej wizyty dermatolog określi, czy laserowe leczenie rumienia jest opcją.

(2) Czy istnieją przeciwwskazania do leczenia rumienia laserem?

Zabieg na rumień jest taki sam jak wszystkie zabiegi laserowe. Istnieją również przeciwwskazania, o których poinformuje Cię lekarz. Należą do nich ciąża, karmienie piersią, niektóre choroby skóry (bielactwo, łuszczyca, np. ), cukrzyca, epilepsja, opalenizna, a także przyjmowanie niektórych leków lub ziół.

3 Jak działa laser na rumień.

W tym zabiegu laserowym wykorzystuje się głowicę laserową Dye-VL 500-600nm. Emituje ona skoncentrowane światło impulsowe, które dociera do komórek skóry zawierających czerwony barwnik (hemoglobinę) i powoduje powstanie rumienia. Barwnik jest uszkadzany przez wysoką temperaturę wytwarzaną podczas procesu. Proces ten powoduje zamknięcie naczyń włosowatych, zmniejszając widoczne zaczerwienienie. W wyniku zabiegu uzyskuje się jednolity koloryt skóry oraz naturalny, zdrowy koloryt skóry.

4 Czy zabieg naczyniowy na twarzy jest bolesny?

Ponieważ głowica lasera wyposażona jest w moduł chłodzący, minimalizuje dyskomfort. Laserowe leczenie rumienia nie wymaga znieczulenia przed zabiegiem.

5 Jak długo trwa zabieg?

Czas trwania zabiegu zależy od tego, jak duży obszar ma być poddany zabiegowi. Może trwać od kilku minut do kilkudziesięciu sekund.

6. Czy po laserowym zabiegu naczyniowym konieczna jest rekonwalescencja?

Nie, zabiegi naczyniowe na twarzy pozwalają na powrót do normalnej, codziennej aktywności już następnego dnia.

7. Ile kosztuje laserowe usuwanie rumienia?

Koszt pojedynczego zabiegu różni się w zależności od rozległości rumienia. Ceny mogą się wahać od 150 zł za pojedyncze naczynie do 75 zł za całą twarz.

Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami!