Ważne jest, aby zweryfikować informacje na temat procedury, wyniki i koszty. Ale przede wszystkim trzeba zweryfikować tożsamość lekarza, u którego rozważamy wykonanie zabiegu. W jaki sposób można sprawdzić lekarza? Skąd możesz mieć pewność, że masz do czynienia z profesjonalistą i jesteś w dobrych rękach? O co powinieneś zapytać? Jakie są zagrożenia związane z wykonaniem zabiegu przez kogoś niedoświadczonego lub w złych warunkach?

Jakie są powikłania operacji plastycznych?

Jak każda inna procedura medyczna zawsze istnieje szansa na powikłania w przypadku chirurgii plastycznej. Oto najczęstsze powikłania po operacjach plastycznych:

  • Zakażenia i rany, które nie są prawidłowo zagojone
  • Nieestetyczne blizny
  • Sztuczny wygląd, karykaturalne efekty
  • Nieprawidłowo umieszczone implanty mogą powodować deformację lub przemieszczenie.
  • Reakcje alergiczne
  • W przypadku zastosowania znieczulenia lub znieczulenia miejscowego występują powikłania.

Należy zauważyć, że ryzyko powikłań po operacji plastycznej jest bardzo małe, jeśli specjalista jest doświadczony. Wzrasta ono, jeśli lekarzowi brakuje wymaganych uprawnień i doświadczenia. Zaniedbuje również przygotowanie do zabiegu (zebranie wywiadu, wykonanie niezbędnych badań, dobranie najlepszej metody operacji do potrzeb i preferencji pacjenta). Jeśli lekarz nie zadba o kwestie higieniczne lub zabieg nie zostanie wykonany w sterylnych i czystych warunkach, również może dojść do powikłań.

Czy jesteś dobrym czy złym lekarzem? Recenzje są ważne!

Jak stwierdzić, czy wybrany przez Ciebie specjalista ma doświadczenie? Najlepiej przeczytać recenzje od zadowolonych pacjentów. Możesz je znaleźć u swoich znajomych oraz w Internecie, na forach i grupach na Facebooku. O renomie lekarza i wysokim poziomie zaufania może świadczyć duża liczba pozytywnych recenzji. Jeśli przeważają recenzje negatywne lub lekarz nie jest znany innym, zachowaj ostrożność i zweryfikuj jak najwięcej źródeł.

Wskazówka Zanim podejmiesz decyzję o wyborze specjalisty, poproś lekarza o portfolio zdjęć przedstawiających wyniki jego operacji.

Zanim wybierzesz lekarza, który ma wykonać operację plastyczną, upewnij się, że jest on licencjonowany i wykazał się doświadczeniem. Jak sprawdzić lekarza? Wygląd gabinetu lekarskiego i rozmowa mogą Ci wiele powiedzieć. Gabinet lekarski w brudnym lub nieczystym otoczeniu powinien być oflagowany. Zwróć uwagę na sposób, w jaki lekarz przeprowadza wywiady. Czy zadaje Ci ogólne pytania dotyczące Twojego zdrowia? Czy są jakieś badania, które zleca dla Ciebie przed zabiegiem? Czy jest w stanie doradzić Ci najlepsze rozwiązania? Dokładny wywiad i empatyczne podejście świadczą o profesjonalizmie wobec pacjentów. Jak sprawdzić lekarza. Co powinno Cię zaniepokoić?

WskazówkaDoktorzy, którzy zgadzają się na wszystkie Twoje sugestie, powinni być kwestionowani. Nie wszystkie operacje plastyczne są odpowiednie dla każdego. I nie każdy pacjent może osiągnąć idealny wynik. Lekarz musi wziąć pod uwagę Twój stan zdrowia przed podjęciem decyzji, czy zabieg jest dla Ciebie odpowiedni. Specjalista powinien przejrzeć wyniki Twoich badań, a także Twoje predyspozycje anatomiczne. Zapytaj swojego lekarza, dlaczego wykonywane są pewne testy i jak to się robi. Profesjonalista powinien być w stanie udzielić Ci jasnej odpowiedzi.

Zweryfikuj referencje swojego lekarza! Opinie nie zawsze są zgodne z prawdą

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, koniecznie skonsultuj się z lekarzem. Zarejestruj się w Naczelnej Izbie Lekarskiej to pierwsze miejsce, do którego należy zajrzeć. Ten rejestr potwierdzi, że osoba, którą kierujesz, posiada ważny dyplom lekarski i jest wykwalifikowana w określonej specjalności.

Następnie warto zajrzeć na strony, które umożliwiają pacjentom ocenianie lekarzy, takie jak. ZnanyLekarz.pl gromadzi zweryfikowane recenzje użytkowników i rzetelne opinie o lekarzach.

Masz pytania? Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania! Skontaktuj się z nami!