Laserowe usuwanie tatuażu

Nowa estetyka > Ciało > Laserowe usuwanie tatuażu Dr n. med. Łukasz Bełza Wieloletni związek z medycyną estetyczną i chirurgią plastyczną. Szkolenie z zakresu ginekologii i obsesji ukończone w I Klinice i Katedrze Ginekologii i Położnictwa, Wrocław.

Czy warto zdecydować się na laserowe usunięcie tatuażu?

Przewidywanie skutków swoich wyborów bywa trudne, zwłaszcza gdy jest to tatuaż trwały. Już za kilka lat może on stać się niechcianą "ozdobą". Nierzadko zdarza się , że niechciany rysunek jest bardziej kosztowny, bolesny i czasochłonny niż jego wykonanie. Jest to coś, co powinieneś wiedzieć, zanim zrobisz sobie tatuaż.

Z wiekiem nasza skóra staje się mniej elastyczna i pomarszczona. Projekt tatuażu, który wygląda naturalnie na młodej, napiętej skórze, może stracić swoje walory estetyczne w miarę obwisania skóry. Można wskazać obszary ciała, w których skóra dłużej zachowuje jędrność lub elastyczność. Tatuaże na kostkach, szyi, przedramionach i plecach prawdopodobnie zachowają swoją estetykę dłużej niż wzory na brzuchu i udach.

Barwniki do tatuażu są wprowadzane do głębokich warstw skóry. Są one wykonane z obojętnych materiałów, które są dobrze tolerowane przez organizm. Nie dochodzi do stanów zapalnych, jeśli tatuaż jest odpowiednio pielęgnowany. Naskórek nie jest złuszczany, więc barwnik pozostaje w skórze przez wiele lat bez skutków ubocznych takich jak alergie czy stany zapalne.

Należy pamiętać, że skład tuszu tatuażu i barwniki są często bardzo podobne, co utrudnia całkowite usunięcie tatuażu.

Skuteczne metody usuwania tatuażu

usuwanie pigmentu z głębokich warstw skóry - tak działa usuwanie tatuażu. peeling chemiczny, chirurgiczny Laser i Dermabrazja to tradycyjne metody usuwania tatuaży.

Metody te wymagają cierpliwości i odporności na ból. Możliwe jest jednak usunięcie niechcianych tatuaży już po 1-2 zabiegach. Efektem ubocznym tradycyjnych metod są blizny. Te przerostowe blizny, które są stwardniałe i podniesione, są widoczne na skórze i nieatrakcyjne.

Makijaż permanentny można usunąć

Laserowe usuwanie może być wymagane dla makijażu permanentnego , który nie zniknął po 2 do 3 lat . Makijaż permanentny jest nakładany na naskórek . Barwnik jest wchłaniany do głębszych warstw naskórka, a następnie złuszcza się. Makijaż permanentny nie jest podobny do tatuażu. Nie ma krwawienia, jeśli jest wykonany prawidłowo.

Różnica między makijażem permanentnym a tatuażowym jest bardzo mała. Może wynosić nawet 0,5 mm. To dlatego makijaż permanentny wykonany przez niedoświadczony personel często pozostaje na skórze przez lata.

Usuwanie tatuaży laserem Q-Switch

Q Switch to grupa laserów, które emitują impulsy o bardzo krótkim czasie trwania, ale bardzo dużej mocy. Wiązki laserowe emitowane przez laser skierowane są tylko na komórki zawierające barwnik . Pacjenci nie czują bólu, jeśli laser dotyka skóry poza obszarem tatuażu. Krótki czas działania lasera chroni sąsiednie komórki pozbawione barwnika przed uszkodzeniem.

Lasery Q-Switched mają znacznie wyższą energię niż Laser frakcyjny, który jest używany w wygładzaniu skóry . Laser ten opiera się na procesie fototermicznym. Laser frakcyjny CO2 selektywnie uszkadza komórki poprzez ogrzewanie i odparowywanie głównego elementu, cząsteczek wody.

Laser Q_Switched wykorzystuje efekty fotomechaniczne, aby spowodować rozbicie pigmentu na mniejsze kawałki, warstwa po warstwie, w przeciwieństwie do lasera frakcyjnego CO2. Cząstki pigmentu są mniejsze i wchodzą w przestrzeń międzykomórkową, gdzie mogą być usunięte przez makrofagi , komórki żywiące się limfą, które neutralizują patogeny, jak również resztki pigmentu.

Laser Q-Switch pozwala nam na użycie wielu długości fal w celu usunięcia tatuaży. Mogą one dotrzeć do różnych głębokości w warstwach skóry. Laser QSwitch może usuwać z ciała tatuaże o różnych kolorach, niezależnie od tego, jak głęboko został nałożony pigment. Wiązki laserowe o długości powyżej 1000 nm pochłaniają ciemnoniebieski, brązowy i czarny pigment. Aby zmniejszyć czerwony, pomarańczowy i fioletowy pigment, stosuje się krótsze wiązki o długości 532nm.

Usuwanie tatuażu Q-Switch wymaga zwykle wielu zabiegów w odstępach 4-6 tygodniowych . Nie można przewidzieć, ile zabiegów tatuaż będzie wymagać przed rozpoczęciem . Składniki chemiczne barwnika i głębokość aplikacji określą liczbę wymaganych zabiegów.

Najtrudniejsze do usunięcia kolory to żółty , biały i zielony . Jest to coś, co należy rozważyć przed uzyskaniem tatuażu . Profesjonalnie wykonane tatuaże mogą zająć do 10 zabiegów laserowych , aby usunąć . To dlatego, że barwnik używany w trwałym, wysokiej jakości kolorze jest głęboko stosowany. 3-4 zabiegi zazwyczaj wystarczą, aby usunąć słabo wykonany makijaż permanentny. Białe tatuaże, które świecą w promieniach ultrafioletowych mogą wyblaknąć po zastosowaniu chirurgicznego Lasera CO2.

Gabinet medycyny estetycznej Nowa Estetyka we Wrocławiu oferuje bezpieczne, skuteczne zabiegi laseroterapii.

  • Laserowe usuwanie tatuażu
  • laserowa korekta tatuażu
  • Laserowe usuwanie makijażu permanentnego
  • Redukcja głębokich, trwałych tatuaży kolorowych
  • Możliwość redukcji blizn
  • Usuwanie znamion trądzikowych
  • Likwidacja przebarwień i plam starczych
  • Laserowe zamykanie uszkodzonych naczyń krwionośnych