Z wiekiem nasza skóra twarzy traci swoją elastyczność. Pierwszymi oznakami starzenia się są zmarszczki i inne znaki. Czy można to spowolnić lub odwrócić? Laserowe odmładzanie twarzy to jeden ze sposobów na przywrócenie skórze młodego wyglądu. Co to jest i jak wygląda? Dla kogo jest zalecany?

Dlaczego skóra się starzeje?

Na proces starzenia się skóry może mieć wpływ wiele czynników. U różnych osób starzeje się ona w różnym tempie. U niektórych osób pierwsze oznaki starzenia, takie jak zmarszczki, kurze łapki i utrata jędrności, są już widoczne. Niektóre zmarszczki i oznaki starzenia mogą pojawić się już w wieku 30 lat , podczas gdy inni mogą nie zauważyć żadnych zmian aż do 40 roku życia.

Spowolnienie procesów regeneracyjnych jest główną przyczyną widocznych oznak starzenia się skóry. Wraz z wiekiem nasza skóra wolniej się "odbudowuje". Z wiekiem spada produkcja kolagenu , jednego z budulców skóry, a w konsekwencji zmniejsza się ilość włókien elastyny w naszej skórze. Te czynniki powodują, że skóra traci młodzieńczą jędrność i wiotczeje. Pojawiają się też pierwsze zmarszczki. Laserowe odmładzanie skóry może być skutecznym sposobem na walkę z oznakami starzenia.

Laserowy resurfacing skóry: Dla kogo jest przeznaczony?

Laserowe odmładzanie skóry twarzy (laser-facelift), jest dla każdego, kto zauważa oznaki i objawy starzenia się skóry i chce je aktywnie zwalczyć. Istnieją pewne wyjątki. W jakim wieku można wykonać laserowy resurfacing skóry? Ponieważ skóra starzeje się w różnym tempie, zdania na ten temat są podzielone. Nie ma jednej, odgórnie ustalonej granicy.

Na czym polega laserowe odmładzanie skóry twarzy?

Istnieje wiele opcji laserowego liftingu skóry twarzy. Intensywność pożądanego efektu określi, która głowica laserowa będzie najlepsza.
- Stopień zaawansowania starzenia się skóry.
Preferowany czas rekonwalescencji po zabiegu.

Istnieje możliwość leczenia głowy za pomocą

  • NIR pozwala na laserowe odmładzanie skóry poprzez termolifting. Metoda ta polega na obkurczeniu włókien elastynowych skóry pod wpływem wysokotemperaturowego promieniowania laserowego. Promieniowanie to jest następnie wstrzykiwane w głąb skóry.
  • iPixel E:YAG 2940nm powoduje mikrouszkodzenia skóry. Zabieg pobudza skórę do regeneracji i produkcji nowego kolagenu. Daje to silny efekt uelastyczniający, który pomaga przywrócić młodzieńczy kontur twarzy.
  • High Power Q Switch 1064/532nm pozwala na szybki lifting skóry bez konieczności gojenia i rekonwalescencji.

Laserowy lifting twarzy: Jakich rezultatów możesz się spodziewać?

Laserowe odmładzanie skóry w przypadku liftingu twarzy pomaga spulchnić i ujędrnić skórę, zmniejszyć widoczność zmarszczek i spowolnić powstawanie nowych zmarszczek. Nieinwazyjne laserowe liftingi twarzy mogą poprawić tonację i kształt skóry. Najlepszą rzeczą w zabiegu jest fakt, że rezultaty można zobaczyć natychmiast. Nieinwazyjne liftingi laserowe mogą być stosowane do "odmładzania" skóry przed ważnym wydarzeniem.

Czy laserowe odmładzanie skóry jest bolesne?

Zabieg jest prawie bezbolesny. Wybrana głowica lasera może powodować zaczerwienienie skóry, które może utrzymywać się do 14 dni. Konieczne jest zastosowanie specjalnego leczenia. Można również stosować kremy z wysokim filtrem UV do trzech miesięcy po zabiegu.

Laserowe odmładzanie skóry: przeciwwskazania.

Podobnie jak inne zabiegi laserowe, laserowe odmładzanie skóry nie może być wykonywane u pacjentów z pewnymi warunkami lub chorobami. Jakie są możliwe scenariusze?

Przeciwwskazania do laserowego odmładzania twarzy obejmują:
- Ciąża i karmienie piersią
- Choroby skóry (takie jak trądzik, łuszczyca, bielactwo i vitiligo - przyp. tłum. ),
- nowotwory,
- Stosowanie leków lub ziół o działaniu fotouczulającym (tj. zwiększającym wrażliwość na światło) (np. dziurawiec).
- Świeża opalenizna lub korzystanie z łóżka opalającego w ciągu 30 dni
- padaczka,
- niewyrównana cukrzyca

Nie są to jedyne przeciwwskazania. O wszystkich warto poinformować lekarza na etapie planowania i przygotowania do zabiegu.