Celebryci często są fotografowani po operacjach plastycznych. Efekty pozostawiają w mediach wiele do życzenia. Czy Botox jest substancją niebezpieczną? Czy botox uzależnia, czy nie? Jakie są przyczyny nieudanych operacji plastycznych? Obalamy popularne mity!

Masz dość oglądania zdjęć nieudanych operacji plastycznych u celebrytów, których zdjęcia publikowane są w serwisach plotkarskich? Boisz się, że na ich widok będziesz wyglądać jak one.

Aby uspokoić Twoje obawy, Botox twarzy nie jest operacją. To mało inwazyjny zabieg polegający na wstrzyknięciu substancji w skórę. Prawidłowo przeprowadzony zabieg (w gabinecie z doświadczonym lekarzem) daje naturalne efekty, które nie przypominają dziwacznie zniekształconych twarzy Michaela Jacksona czy Donatelli Versace. Botoks może być nadużywany, ale profesjonalny lekarz do tego nie dopuści. Botox może wywołać skutki uboczne u osób, które nie mają doświadczenia lub znajdują się w niewłaściwych warunkach.

Co powinnaś wiedzieć, aby nie bać się zabiegu?

MIT 1 - Botox to toksyny, więc jest szkodliwy dla organizmu - FAŁSZ!

Jaka jest prawda? Toksyna botulinowa (czyli botulizm (czyli w zepsutych produktach mięsnych. Botox jest całkowicie bezpieczny dla organizmu i jest stosowany w medycynie estetycznej. Zwłaszcza, że dawka stosowana w zabiegach to około 30-40 jednostek, a dawka szkodliwa dla człowieka na poziomie 2500 jednostek.

MIT 2: Efekty Botoxu wydają się sztuczne i nienaturalne. - FAŁSZ!!!

Jaka jest prawda? Prawidłowo przeprowadzony zabieg, wykonany przez doświadczonego lekarza-profesjonalistę, da Ci naturalne efekty. Botoks nie powinien być podawany osobom, których kwalifikacje i doświadczenie nie są znane. Źle dobrana dawka lub źle wykonany zabieg może doprowadzić do powstania sztucznej twarzy i maski.

MIT 3 - Botox uzależnia - FAŁSZ!!!

Jaka jest prawda? Toksyna botulinowa nie ma charakteru uzależniającego. Istnieje pewien rodzaj uzależnienia behawioralnego od operacji plastycznych (zabiegów medycyny estetycznej, poprawy wyglądu itp.). Nie są to uzależnienia od jakiejś konkretnej substancji, ale od konkretnego zachowania.

Did You Know ...?

Botox może być stosowany w medycynie estetycznej, jak również w leczeniu wielu dolegliwości, takich jak Botox w leczeniu migreny.

MIT 4: Botox może być również wykonywany przez lekarza medycyny estetycznej. - FAŁSZ!!!

Prawda jest taka, że.Botox może być wykonywany tylko przez wyszkolonego lekarza. Nie należy korzystać z tego typu zabiegów, oferowanych np. przez kosmetyczki i kosmetologów. Botox może mieć wiele skutków ubocznych i konsekwencji zdrowotnych. Należy go stosować na własne ryzyko.

MIT 5: Botox jest nieodwracalny - trwale zmienia rysy twarzy. - FAŁSZ!!!

Prawda jest taka: Efekty Botoxu utrzymują się około 3 do 6 miesięcy. Substancja powoli rozpada się w organizmie i proces musi być powtórzony.

MIT 6: Botox jest bolesny. - FAŁSZ!!!

Jaka jest prawda? Botox podawany jest w bardzo małych dawkach. Przed zabiegiem podawane jest znieczulenie miejscowe w postaci kremu. Dzięki temu zabieg jest całkowicie bezbolesny.

Masz pytania? Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania! Skontaktuj się z nami!