Medycyna estetyczna pod oczami

Nowa estetyka > Okolice oczu > Medycyna estetyczna pod oczy Dr n. med. Łukasz Bełza Wieloletni związek z medycyną estetyczną i chirurgią plastyczną. Szkolenie z zakresu ginekologii i obsesji ukończone w I Klinice i Katedrze Ginekologii i Położnictwa, Wrocław.

Skóra wokół oczu jest cieńsza i mniej odżywiona niż inne obszary ciała. Ze względu na naturalnie zmniejszający się poziom kolagenu oraz dużą ekspozycję na niekorzystne czynniki (np. promienie UV), skóra wokół oczu zaczyna wiotczeć. Pojawiają się również głębokie zmarszczki boczne (lub kurze łapki).

Worki i cienie pod oczami

Niebieskawe, zapadnięte kręgi pod oczami mogą być spowodowane złą dietą, odwodnieniem skóry i paleniem papierosów, a także niedosypianiem i życiem w ciągłym stresie. Na powstawanie worków pod oczami i cieni wokół oczu może mieć również wpływ genetyka. Cienkie obrazy skóry mają duży wpływ na budowę okolic oczu. Wklęsłe cienie pod oczami świadczą o budowie czaszki.

Najczęstsze problemy, które dotyczą okolic oczu to te związane ze starzeniem się:

  • Worki tłuszczowe pod oczami
  • Opadające górne powieki
  • Zmarszczki boczne i zmarszczki wokół oczu
  • Cienie i zagłębienia pod oczami
  • Wgłębienia w dolinie łez
  • Obrzęk

Chroń okolice oczu przed promieniami słonecznymi , usuwaj wszelkie makijaże i regularnie się wysypiaj. Stosowanie zabiegów medycyny estetycznej może pomóc spowolnić fotostarzenie i utrzymać dobrą kondycję skóry wokół oczu.

Korekcja opadających powiek

Kolagen pomaga utrzymać napięcie skóry. Naturalne opadanie górnych powiek jest spowodowane utratą kolagenu i siłą grawitacji . Ruch w dół brwi , a powieki jest spowodowane cieńszą skórę czoła i słabsze mięśnie .

Zastrzyki z botoksu są używane do delikatnego podnoszenia górnych powiek . Ablacyjny frakcyjny Laser CO2, z drugiej strony, może hamować stopniową utratę kolagenu i dać delikatny niechirurgiczny lifting powiek. Urządzenie plazmowe Plasmage może być stosowane do obkurczania skóry powiek. Zabieg Plasmage jest bezpieczny i bezbolesny. Po zabiegu można zauważyć efekt działania urządzenia w obkurczeniu skóry w dużym stopniu.

Najlepiej zająć się opadającymi powiekami tak szybko jak to możliwe . Regeneracyjny zabieg na powieki może zapobiec pogorszeniu się problemu . Blepharoplastyka jest zabiegiem chirurgicznym , który usuwa fałdy skóry . Obejmuje ona szwy i pozostawia bardzo mało widocznych blizn . Chirurgia może być również stosowany do korygowania przepuklin tłuszczowych .

Usuwanie kurzych łapek

Zmarszczki boczne wokół oczu , znane również jako kurze łapki, są spowodowane naturalnym ruchem mięśni twarzy podczas śmiechu lub mrużenia oczu. Dlatego tak trudno jest ich uniknąć. Z wiekiem elastyczność naszej skóry maleje, a zmarszczki boczne wokół oczu wciąż się powiększają. Dużą rolę w pojawieniu się "kurzych łapek" mogą odegrać indywidualne predyspozycje. Należy do nich pielęgnacja skóry wokół oczu i jej odpowiednie nawilżenie.

Toksyna botulinowa może czasowo blokować przekaźnictwo nerwowe do mięśni twarzy, zapobiegając w ten sposób powstawaniu głębszych zmarszczek. Botox jest świetnym rozwiązaniem przeciwstarzeniowym dla osób między 25 a 30 rokiem życia.

Zabiegi regeneracyjne z użyciem lasera frakcyjnego CO2 są bardzo skuteczne w przypadku głębszych zmarszczek wokół oczu. Długoterminowe efekty działania lasera frakcyjnego to pobudzenie komórek do produkcji większej ilości kolagenu, co poprawia elastyczność skóry.

Korekcja doliny łez

"Dolina łez" to zagłębienie, które przebiega od wewnętrznego kącika do policzka po przekątnej twarzy. Jest ono spowodowane zanikiem podskórnej tkanki tłuszczowej. Ciągłe zmęczenie i brak snu mogą pogorszyć stan pustej skóry. Dolinę łez można wypełnić zastrzykami z kwasów hialuronowych. Rezultaty są widoczne w ciągu kilku minut i utrzymują się średnio 12 miesięcy. Jest to świetna alternatywa dla wypełniania doliny łez własnym tłuszczem (lipofilling), który jest bardziej angażujący i często wymaga dwóch zabiegów.

Opuchlizna dolnych powiek

Opuchlizna pod oczami może być spowodowana drobnymi problemami z mikrokrążeniem. Mezoterapia igłowa, która obejmuje podawanie substancji odżywczych, pomaga poprawić mikrokrążenie w miejscach iniekcji i zmniejszyć obrzęk.

Redukcja cieni pod oczami

Ciemne kręgi pod oczami mogą nadać twarzy smutny wyraz. Jest to znak, że jesteś zmęczona. W wielu przypadkach rozwiązaniem jest odpowiednia ilość snu i stosowanie kremu zwiększającego mikrokrążenie. Jednak u niektórych pacjentów mogą wystąpić ciemne kręgi pod oczami, które nie wynikają z niewyspania, a raczej z utraty (zapadnięcia się tkanki tłuszczowej)

Ten efekt cieni jest spowodowany utratą objętości skóry. Problem ten jest powiększony , gdy pod cienką warstwą zwiotczałej skóry prześwitują naczynia włosowate o niebieskawym odcieniu. Leczenie laserem frakcyjnym CO2 jest najczęstszą metodą usuwania cieni pod oczami. Ich celem jest zwiększenie gęstości skóry . Oznacza to, że skóra staje się grubsza i zastępuje podskórną tkankę tłuszczową.

Dr Łukasz Bełza