Mezoterapia dermapenem - wskazania, efekty i zalecenia po zabiegu

Nowa estetyka > Twarz > Mezoterapia dermapenem: Wskazania, efekty i zalecenia po zabiegu Dr n. med. Łukasz Bełza Od wielu lat zajmuje się medycyną estetyczną i chirurgią plastyczną.

Zdarza się, że pacjenci przychodzą do mnie z niepełnymi lub niedokładnymi informacjami na temat zabiegów mezoterapii igłowej. O ile pacjenci często są przekonani o korzyściach płynących z zastosowania wypełniaczy czy laserów, o tyle nie zawsze znają szczegóły procesu leczenia. Proces samonaprawy skóry trwa dłużej niż kilka dni. Skłonność każdego organizmu do regeneracji określi czas, w jakim to nastąpi. Jeden zabieg mezoterapii może wystarczyć do uzyskania widocznych efektów u jednego pacjenta, ale to nie oznacza, że sprawdzi się w naszym przypadku.

Ten artykuł odpowie na większość pytań, które masz na temat mezoterapii z użyciem Dermapenu. Wyjaśni również kroki, które są kluczowe dla przyspieszenia powrotu do zdrowia.

Co to jest Dermapen?

Urządzenie Dermapen zostało opracowane w Australii i jest najbardziej zaawansowanym zabiegiem mezoterapii. Jego zadaniem jest aktywacja naturalnych mechanizmów regeneracyjnych znajdujących się w komórkach skóry. Jest to zastrzeżony termin określający urządzenie. Jednak używa się go również w odniesieniu do zabiegów wykonywanych za pomocą innych urządzeń wzorowanych na oryginalnym produkcie , które stosujemy w New Esthetics Clinic.

Dermapen jest odmianą zabiegu mezoterapii igłowej. Mikronakłucia wykonywane są automatycznie za pomocą kartridża Dermapen, który posiada 12 pulsujących igieł. W przeciwieństwie do tradycyjnych zabiegów mezoterapii igłowej, nakłucia wykonywane są ręcznie za pomocą strzykawki i jednej cienkiej igły. Kartridże do mezoterapii igłowej Dermapen są jednorazowe i wymienne. Mikroigły wykonane są ze stali chirurgicznej lub molibdenu, co eliminuje ryzyko uczuleń.

Perforacja frakcyjna skóry DermaPen pomaga poprawić elastyczność, napięcie i wygląd skóry. Po pierwszej sesji, zmarszczki są widoczne po powtarzanych zabiegach. Dermapen może również zmniejszyć plamistą pigmentację, blizny i rozstępy.

Efekt Dermapen

Dermapen spowodował biosyntezę elastyny i nowych włókien kolagenowych oraz maty międzykomórkowej . Poprawiło się mikrokrążenie. Regenerujące składniki odżywcze są dostarczane bezpośrednio do warstwy skóry właściwej - tam gdzie będą najbardziej potrzebne i najlepiej wchłaniane. Nie ma porównania między stosowaniem najbardziej zaawansowanych kremów na skórę a dostarczaniem indywidualnie dobranego koktajlu odżywczego głęboko w warstwy skóry.

Dermapen może być stosowany w dowolnym miejscu na ciele (podobnie jak inne zabiegi mezoterapii). Może być również stosowany wokół oczu i na grzbietach dłoni.

Dermapen - efekty

Już po pierwszym zabiegu na skórze pojawią się oznaki poprawy. Odzyska swoją elastyczność i stanie się bardziej napięta. Aby wygładzić drobne zmarszczki, zaleca się wykonanie 2-4 zabiegów co 4-6 tygodni.

Po zabiegu Dermapen - zalecenia.

Mój gabinet zaleca, aby pacjenci poddający się zabiegowi Dermapen zadbali o odpowiednie nawilżenie, natłuszczenie skóry oraz ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym. Bezpośrednio po nakłuciu Dermapenem skóra będzie wydawała się lekko obrzęknięta i zaczerwieniona. Mogą też pojawić się niewielkie ślady po igłach lub kształcie głowicy. Czasami może pojawić się trochę siniaków. Zwykle ustępują one w ciągu 14 dni. Przez 14 dni nie wolno odwiedzać sauny, solarium ani basenu.

Co to jest krem, który stosuje się po Dermapen?

Pielęgnacja po Dermapenie służy do łagodzenia podrażnień skóry i jej nawilżania. Dla pacjentów zalecane są kremy firmy Biosense. Opcją jest również żel przyspieszający znikanie lub gojenie się siniaków (taki żel Heparin). Kremy z wysokim SPF50+ są drugorzędną opcją pielęgnacji skóry po Dermapenie.

Dermapen vs Derma Roller

Dermaroller to urządzenie, które może być stosowane zamiast profesjonalnych zabiegów Dermapenem. Dermarollery mogą być również używane w domu. Urządzenia te wyposażone są w mikroigły, które tworzą w skórze otwory umożliwiające aplikację substancji aktywnych. Oba zabiegi mają na celu odżywienie skóry i odmłodzenie jej wyglądu.

Co wpływa na ich działanie?

Kąt, pod jakim będą wykonywane otwory, jest tym, co stanowi różnicę między tymi dwoma urządzeniami. Dermapen wykonuje nakłucia pionowo w sposób kontrolowany . Natomiast igły rolki Dermo z drugiej strony wchodzą w skórę pod kątem powodując poważniejsze, ale mniej kontrolowane urazy. Mikroigły na wałku nie są w stanie przeniknąć przez skórę. Nie mogą dotrzeć do trudno dostępnych miejsc czy fałdów skórnych. Zabiegi Dermapenem można regulować na głębokość (od 0,5mm do 2,5mm). Pozwala to na wykonanie równych mikrootworów na całej powierzchni skóry.

Jednak stopień penetracji skóry przez derma rolling jest zależny od siły nacisku stosowanej przez operatora. Sprawia to, że zabieg jest mniej precyzyjny. Maksymalna długość igieł do rollerów stosowanych w gabinetach wynosi 2 mm w przypadku zabiegów dermatologicznych. Do samodzielnej aplikacji w domu derma rollery mogą stosować igły o długości nawet 0,25 mm. Dzieje się tak dlatego, że odnowa komórek nie może odbywać się poniżej warstwy naskórka. Zawsze dezynfekuj skórę i wałek podczas stosowania dermarollera w domu.

Końcówka DermaPen jest jednorazową końcówką, która może być używana do nakłuwania skóry.

Dermapen - przeciwwskazania

Poniżej wymienione są przeciwwskazania do stosowania leku Dermapen. Na tej liście zabronione są osoby, których historia choroby zawiera następujące elementy:

  • nowotwory skóry,
  • Aktywny trądzik ze zmianami ropnymi w okolicy zabiegowej
  • Wirusowe lub bakteryjne zakażenie skóry.

Ważne jest, aby poinformować lekarza, jeśli masz alergię lub nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Dermapen w ciąży

Frakcyjny microneedling nie powinien być stosowany przez kobiety karmiące i będące w ciąży. Dotyczy to zarówno mezoterapii Dermapen, jak i tradycyjnej mezoterapii igłowej.

Przygotowanie do zabiegu Dermapen

Koktajle odżywcze do mezoterapii mikroigłowej Dermapen zawierają zazwyczaj dużą ilość kwasu hialuronowego. Inne składniki aktywne to retinol i kwasy askorbinowe, witaminy z grupy B, 23 aminokwasy, koenzymy kwasów nukleinowych, minerały. Preparaty Dermapen zawierają ekstrakty z komórek macierzystych, które są również wzbogacone o czynniki wzrostu. Składniki iniekcji mogą być dobie rane indywidualnie w zależności od potrzeb skóry.

Preparaty DermaPen zawierają niesamowite komórki macierzyste o niezwykłych właściwościach regeneracyjnych. Dzięki nim można usunąć zmarszczki i zapobiec ich pogłębieniu, poprawić elastyczność, nawilżenie i napięcie skóry. Wysoka skuteczność zabiegów mezoterapii osoczem bogatopłytkowym PRP odwirowanym z wykorzystaniem własnej krwi pacjenta wynika z zawartych w komórkach macierzystych czynników wzrostu, które stymulują produkcję kolagenu, elastyny i macierzy zewnątrzkomórkowej.

Ampułki Dermapen można również podzielić ze względu na ich przeznaczenie. Na przykład preparaty na okolice oczu mogą być stosowane do usuwania cieni i zasinień oraz eliminowania zmęczonych spojrzeń.

Dr Łukasz Bełza

Bibliografia

  1. Bernard C. Kolster, Uwe Paasch, Osocze bogatopłytkowe (PRP). Warszawa 2019, Atlas procedur odmładzania skóry
  2. Britta Knoll i Gerhard Sattler, Ilustrowany atlas mezoterapii estetycznej. Substancje czynne - dawkowanie - podawanie, Wydanie 1, Warszawa 2017
  3. John L. Pfenninger, Grant C. Fowler. Procedury zabiegowe i diagnostyczne w dermatologii i medycynie estetycznej, Urban&Partner