Można połączyć laserowy lifting twarzy z podaniem osocza bogatopłytkowego. Jakie są efekty łączenia tych zabiegów razem? Wyjaśnimy, kto i dlaczego powinien wybrać te metody wiosennej regeneracji skóry.

Osocze bogatopłytkowe: Co to jest?

Osocze bogatopłytkowe to preparat krwiopochodny, który został specjalnie przygotowany, aby stymulować regenerację. Zawiera dużą ilość płytek krwi, a także składniki odżywcze. Ważne: Osocze stosowane w dermatologii pochodzi od tej samej osoby, która je podała. Zabieg ten jest wysoce bezpieczny. Preparat używany do ostrzykiwania skóry pochodzi z Twojego organizmu. To niemal eliminuje możliwość uczuleń, reakcji alergicznych czy innych negatywnych konsekwencji, które mogłyby wystąpić po wstrzyknięciu produktu pochodzenia zewnętrznego (syntetycznego itp.). Osocze bogatopłytkowe jest świetnym preparatem do liftingu, nawet dla osób z alergią na inne substancje w zabiegach dermatologicznych.

Jakie są efekty wstrzykiwania osocza?

Zastrzyki z osocza (zwane również "wampirzym liftingiem") mają działanie odżywcze i liftingujące. Skóra jest wyraźnie odmłodzona, uelastyczniona i odzyskuje zdrowy koloryt. Dzieje się tak, ponieważ osocze bogatopłytkowe stymuluje procesy regeneracyjne i pobudza fibroblasty (komórki tkanki łącznej w skórze) do wytwarzania nowego kolagenu i nowych naczyń krwionośnych.

Zabieg z użyciem osocza polecany jest dla osób:

  • Z suchą, zmęczoną, poszarzałą lub odwodnioną skórą (z czym boryka się wiele z nas po zimie). ),
  • Widoczne blizny potrądzikowe lub przebarwienia
  • Z widocznymi zmarszczkami, bruzdami lub nierównościami
  • Aby przyspieszyć regenerację skóry po innych zabiegach medycyny estetycznej.

Łączenie zabiegów laserowych i osocza bogatopłytkowego w leczeniu twarzy: Dlaczego warto je łączyć?

Czy zauważasz któryś z tych problemów na swojej skórze? Może po prostu potrzebujesz rewitalizacji swojej skóry po długiej zimie. W zimie naszej skórze brakuje światła słonecznego. Jest też narażona na wiele niekorzystnych elementów, takich jak suche powietrze z kaloryferów czy zimny wiatr. Efekty możemy zauważyć w postaci suchej, zmęczonej lub szarej cery.

Idealnym momentem na odnowienie skóry jest koniec zimy. Łatwo zauważyć korzyści płynące z zabiegu laserowego liftingu twarzy, takie jak ujędrnienie i odmłodzenie skóry. Jedna z powszechnych obaw dotyczy tego, jak skóra będzie się "regenerować" w tym okresie.

Zobacz nasz blog: Kiedy laserowe odmładzanie twarzy jest tego warte?

Laser i osocze bogatopłytkowe (platelet rich plasma) - koszt zabiegu

Zabieg z użyciem osocza jest rozwiązaniem. Zabieg osoczem na twarz to osocze bogatopłytkowe, które sprzyja regeneracji skóry. Dzięki temu zaczerwienienia po laserowym liftingu twarzy znikają znacznie szybciej, a skóra jest dwukrotnie lepiej zregenerowana. Połączenie tych zabiegów to dobry pomysł, zwłaszcza jeśli zależy nam na długotrwałym, widocznym i skutecznym efekcie wiosennej regeneracji.

Cena zabiegu ostrzykiwania plazmą może się różnić w zależności np. od ilości preparatu lub obszaru, na który ma być stosowany (np. twarz + szyja lub twarz + szyja + dekolt. Cena, którą należy wziąć pod uwagę, decydując się na osocze bogatopłytkowe, mieści się w przedziale od 700 do 1300 zł.

Masz jakieś pytania? Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania! Skontaktuj się z nami!