Do rany przyłóż

O idei

Różne sytuacje życiowe sprawiają, że pomocy może potrzebować każdy z nas.

Kim są ludzie, którzy na co dzień, tej pierwszej pomocy udzielają? Co jest dla nich najważniejsze w ich pracy? Co czują w momencie, kiedy otrzymują zgłoszenie i muszą ruszyć do wezwania?


Do Rany Przyłóż to akcja, w której mówimy o tym, jak ważna jest pierwsza pomoc, zarówno w prostych urazach i skaleczeniach, ale również w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu. To akcja, w której chcemy podziękować tym, którzy pierwszej pomocy udzielają. Kim są nasi bohaterowie?

To ratownicy medyczni, strażacy, ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia ratunkowego, dla których najważniejsze w ich codziennym działaniu i pracy są słowa wypowiadane w rocie przysięgi, mówiące o tym, że stawią się na każde wezwanie i bez względu na porę dnia i stan pogody będą nieść pomoc.

Oni sami nie nazywają siebie bohaterami. Mówią, że po prostu pojawiają się we właściwym miejscu i czasie, bo takie otrzymali wezwanie.

Są w stanie nieść pomoc w każdych sytuacjcha, ale jednocześnie podkreślają, że to często my jako świadkowie wypadków lub jego uczestnicy, również powinniśmy reagować. Stajemy się bohaterami nie pozostając obojętnym na sytuacje, które nas spotykają.

Co takiego trzeba mieć w sobie, aby zostać ratownikiem? Nasi bohaterowie podkreślają, że po prostu trzeba chcieć wykonać ten pierwszy krok i nie pozostać obojętnym, ponieważ potrzebować pomocy może każdy.

Idea akcji Do Rany Przyłóż stawia sobie za cel edukację każdego z nas.Nasi bohaterowie