Do rany przyłóż

Nasi bohaterowie

Ratownik medyczny to człowiek, który stoi na straży ludzkiego życia. Silny psychicznie , zdecydowany i odważny, każdego dnia walczy o życie i zdrowie podopiecznych.

Dawid Golonka

Ma 35 lat, od 4 lat jest ratownikiem – ochotnikiem w Bieszczadzkiej Grupie GOPR. Od 10 lat jest ratownikiem medycznym i ratownikiem WOPR. Zawodowo zajmuje się nauką pływania dzieci, a także jest jednym z ratowników medycznych w Zespole Ratownictwa Medycznego w Cisnej.

Jego prawdziwą pasją jest przede wszystkim ratownictwo górskie, a także pływanie i turystyka górska. Co kocha w górach? Przede wszystkim wolność, ciszę i spokój, a jednocześnie walkę z samym sobą i satysfakcję z osiągniętego celu.

Zostanie ratownikiem – ochotnikiem GOPR, to spełnienie jego marzeń. Prywatnie tata Rozalii i Liliany.

 

Jarosław Botor

Z zawodu jest ratownikiem medycznym Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, działa również w Górskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym w Grupie Beskidzkiej.

Jest także instruktorem ratownictwa górskiego. Jego pasją są góry. W swojej karierze alpinisty wspiął się między innymi, na Alpamavo Ama, Dablam. Pisco, Denaili. Zorganizował również wyprawy w Andy, Himalaje góry Alaski i Kaukazu.

W 2016 roku uczestniczył w polskiej wyprawie na K2. W 2018 roku, ponownie wyruszył zdobyć szczyt K2 w ramach Zimowej Narodowej Wyprawy. W trakcie wyprawy został kierownikiem zespołu, który wspólnie z Denisem Urubką, Adamem Bieleckim i Piotrem Tomalą przeprowadził akcję ratowniczą na Nanga Parbat.

Roman Gurgul

Starszy ratownik Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, ratownik WOPR oraz ratownik medyczny, instruktor narciarstwa PZN.

Na co dzień zajmuje się niesieniem pomocy innym pracując w Górskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym w Grupie Krynickiej. Zajmuje się również szkoleniem ratowników w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy.

W wolnym czasie uprawia sport, przede wszystkim jazdę na rowerze oraz na nartach.

Sebastian Szymanek

Ratownikiem Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego jest od 2002 roku, jest także ratownikiem medycznym.

Jego prawdziwą pasją jest ratownictwo górskie. Góry są dla niego przede wszystkim sposobem życia, to kuźnia charakteru, obcowanie z przyrodą i człowiekiem oraz spotkanie z samym sobą. Jak sam mówi: "Góry to narkotyk, na który nie ma odtrutki, to stan mieszanych emocji radości i strachu, to słodycz pokonanych słabości".

W górach najbardziej lubi możliwość obcowania z przyrodą oraz wysiłek nagrodzony kubkiem ciepłej herbaty, a także niesamowitą metafizykę miejsca i czasu. Jego hobby to taternictwo, alpinizm i kolarstwo górskie.

Grzegorz Wojciechowski

Strażak Ochotniczej Straży Pożarnej w Warce.

Jego prawdziwą pasją jest niesienie pomocy innym.

Od dziecka marzył, aby zostać strażakiem i jest dumy z tego, że w dorosłym życiu mógł spełnić swoje marzenie.